Nevşehir Vize Başvuru Merkezi

Nevşehir Vize Başvuru Merkezi

 

Harika bir yurtdışı tatili için tüm planlamalar hazırsa şimdi vize alma zamanı gelmiş demektir. Vize sektöründe uzun yıllar hizmet veren bünyemiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden başvuru yapmanız mümkün kılınıyor. Nevşehir’de ikame edenler için vize başvuruları kolaylıkla yürütülmektedir. Nevşehir vize başvuru merkezi faaliyetlerine henüz başlamadığı için Nevşehir’den başvuru yapacaklar bizlerle iletişime geçebilir. İletişime geçtikten sonra sizinle yapılan görüşmeler neticesinde evraklarınız talep edilmektedir. Sizden istenen belgeler kargo yolu ile tarafımıza iletildikten sonra da başvuru için süreç başlayacaktır. Vize başvurusu başlı başına ayrıntı gerektiren bir alana sahip olması ve gereklilikleri zorlayıcı olması desteğin ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermektedir.

 

Seyahatlerde esas olan amaca yönelik başvurular olurken amaç her şeyi belirleyen faktördür. Vize başvurusu yapılması esasında belirlenen esaslarda öncelik mutlaka vize türünü belirlemektir. Vize türünün belirlenmesi ile birlikte de ne tür evrakların gerekli olduğu ortaya çıkacaktır. Her vizede gerekli olan pasaportta tarafımızca kontrol edilerek uygunluğuna bakılmaktadır. Başvuru esnasında pasaport kontrolü çok önemli olup, mutlaka seyahat sonrasına kadar geçerli olmasına dikkat edilmelidir. İçerisinde en az 2 boş sayfa olması ve yıpranmamış olması da önemli ayrıntılardandır.

 

Her ilde vize başvuru merkezi olmaması seyahat planı yapanları zorlasa da artık bu durum değişiyor. Bulunduğunuz ilde merkezin olmaması sizi zorlu hallere sürüklemesin. Nevşehir vize başvuru merkezi arayışında olanlar bu alanda herhangi bir merkez bulamayacakları için bizlerle iletişime geçip ayrıntıları öğrenebilirler. Ülkeler arası kuralların değişiklik gösterdiğini hesaba katarak hareket etmekteyiz.

 

Evrakların kontrolü konusunda uzman kadromuzda yer alan çalışanlarımız formların doldurulması konusunda da size profesyonel destek sunacaktır. Her formun kendine özgü doldurulma şekli olduğu için bu hususta bilgili kişilerle çalışmak daha iyi olacaktır. Vize başvuru formu sizin hangi amaçla seyahat etmek istediğinizi ve net olarak kim olduğunuzu açıklayan çok önemli belgedir. Form olmadan başvurunuzun değerlendirilmesi söz konusu olmadığı gibi formun hatalı olması da vize reddine sebep olmaktadır. Ret yüzünden zamandan kaybetmeniz ve parasal olarak zarar etmeniz söz konusu olabilir. Bu tür olumsuzluklardan uzak durmanız adına bizlere ulaşmanız başvurularınızın olumlu olabilmesi adına önemlidir.

 

Başvuruların kontrollü şekilde ilerleyebilmesi ve konsolosluğun dosyanızı incelerken rahat olabilmesi için düzenli çalışma çok önemlidir. Değerlendirme yapacak kişilerin başvuruya ne denli önem verilip verilmediğine baktığını da bilmeniz gerekir. Hızlı ve baştan savma yapılan başvurularda eksiklerin çıkma ihtimali de artacaktır. Bu tür durumlardan uzak durmak istediğiniz seyahati gerçekleştirme adına önemli bir adımdır.

 

Elbette kurallara uygun hareket etmek gerektiği için başvuru dosyanızda mutlaka vize ücretleri ödendiğine dair dekont sunulmalıdır. Vize reddi ve hatalı vize harcı ödemelerin geri iade söz konusu olmadığı için bu duruma dikkat etmeniz elzemdir. Her ülkenin harçlar konusunda belirli kuralı olurken kimisi küçük yaşta ki çocuklardan ücret almazken kimisi de indirimli almaktadır. Bu esasları da bilerek ödemeleri gerçekleştirmek gereklidir. Nevşehir vize başvuru merkezi olmadığı için bu hususta bizlerle iletişime geçip iş yürütmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 

Evrak teminleriyle ilgili de mutlaka tarihlere dikkat edin. Başvuruları sunarken seyahat tarihine göre hareket etmeye ayrıca özen göstermelisiniz. Başvuru dosyası sunulduktan sonra vizenin sonuçlanması ülkeden ülkeye değişse de genel itibari ile 7 – 15 iş günü arasında değişkenlikler söz konusu olmaktadır. Bizlerle iletişime geçerek ülkeler arası değişen değerlendirme sürelerini öğrenebilirsiniz. Hiç riske girmeden iş yürütmek isterseniz seyahat tarihinden 30 gün önce dosyanızı sunmanızı tavsiye ederiz.

 

Vize işlemleri İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

 

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat