Hindistan Vizesi Başvurusu Ve Merkezi

Hindistan Vize İşlemleri

 

Dünyanın en çok nüfusa sahip 2. ülkesi olan Hindistan farklı kültürleri bünyesinde bulundurmaktadır. Hindistan yarımadasında yoğunluklu nüfusun yaşadığı ülke de farklılıklar oldukça fazladır. Hayat anlayışlarında oldukça ilginç hallerin olması büyük etkiyi ortaya çıkartıyor. Elbette dikkat çekici yapıya sahip ülkeye gidiş gelişler kolay değildir. Hindistan vize işlemleri yapılarak girilebilecek ülkelerden bir tanesidir. Kanunlara uygun şekilde düzenlenen evraklarla konsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Başvurular ile ilgili düzenlemeler ve başvuruya dair incelemeler vize başvurusu sonucunu belirleyecektir. Hindistan vizeler ile ilgili prosedürlerin takip edilerek yapılması çok önemlidir. Başvuruları uzman kişilerden destek alarak yapmak sonucun olumlu yönde olmasına etki sunacaktır. Pasaport türlerine göre vizesiz giriş söz konusu dahi değildir. Yalnızca özel olarak diplomatik pasaport sahibi olanlarda sorun yoktur. Zaten diplomatik pasaporta sahip olan kişiler Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından görevlendirilmiştir.

 

Hindistan Vize Başvuru Aşamaları

 

Başvuruların sunulmadan önce ki hazırlığı çok önemlidir. Bu hazırlık başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasına doğrudan etki edecektir. İlk olarak talep edilen evrakların eksiksiz şekilde hazırlanmasıdır. Bu hazırlık aşamasında Vize başvuru merkezi ile irtibata geçip destek almak faydalı olacaktır. Kendiniz de başvuruları bizzat takip edip evrak temini yapabilirsiniz. Zorlu bir süreç olduğundan dolayı bilgili ve tecrübeli kişilerin deneyimlerinden faydalanmak daha mantıklı olacaktır. Evrakların hazırlanması bittikten sonra konsolosluk sitesinden online olarak form doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra da randevu alınır. Formu doldururken sunacağınız evraklarla uyuşup uyuşmadığına bakarak işlem yapmalısınız. Uyuşmazlık olduğunda başvurunuz doğrudan ret cevabı alacaktır. Randevu tarihi genellikle başvuru gününden itibaren 4 iş gününe göre verilmektedir. Randevu sürelerinde ileri tarihli olması gibi durumlar yoğunlukla doğru orantılıdır. Evraklarınızı beraberinizde randevu saatinde götürüp işlemleri başlatabilirsiniz. Hindistan vize başvurusu sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğunu size beyan ederler. Evrak temini, başvurular ve randevu süresine bakıldığı zaman yaklaşık olarak 10 gün içerisinde başvurunuz netleşir.

 

Hindistan Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilecekler

 

Başvurularda randevu sistemi söz konusu olduğu için planlamalarınızı düzgün şekilde yapmanız gerekir. Evrak temini de belirli bir süre dahilinde yapıldığı için ayrıntılar önem arz eder. Randevular kişinin özel isteğine göre belirlenmemektedir. Sistem otomatik olarak tarih belirlediğinden dolayı randevu tarihinizi takip etmeniz gerekir. Hindistan vize başvurusu yapılırken başvuru sahibinin parmak izini beyan etmesi zorunludur. Bu beyan olmadan onayın çıkması mümkün olmamaktadır. Başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucu ise parmak izi verildiği günün akşamında bildirilmektedir. Seyahat amacınıza bağlı olarak giriş sayılarında değişkenli söz konusu olsa da turistik amaçlı başvuruların büyük bir çoğunluğu tek girişli olacak şekilde onaylanır. Online başvuru uygulaması olduğunu unutmadan işlemleri yürütmelisiniz. Vize başvurusu her aşamada hatasız hazırlanması gereken bir süreç olduğu için destek almak iyi olacaktır.

 

Hindistan Vize Başvuru Evrakları

 

Konsolosluğun vizeye dair onay verebilmesi için istediği evrakları hiçbir eksiklik olmayacak şekilde sunmanız önceliğinizdir. Mutlaka bir pasaport sahibi olmanız ve en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olması gerekir. Ayrıca pasaport içerisinde 2 sayfanın boş olmasına da dikkat edin. Pasaportunuz uygun ise Hindistan vize başvurusu için formu doldurmanız gerekir. Formda ki bilgileri doldururken de dikkatli olmaya ve kusursuz olmasına dikkat edin. Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve başvuru anında ki halinizi yansıtan 5×5 cm arkası beyaz fonlu olacak şekilde olması gerekir. Nüfus cüzdanınızın arkalı ve önlü fotokopisi ile ikametgah belgesi gerekmektedir. Seyahatinizin hangi amaca yönelik olduğunu belirleyen ve ispat edilebilen belgeler olmalıdır. Bunların yanı sıra başvurularda ekonomik durumunuz hakkında banka hesap bilgileri ve hareketleri de mutlaka bulunmalıdır.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat