Gana Vize İşlemleri

Gana Turistik Vizesi

Gana’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin vizeye tabidir. Gana’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, Gana konsolosluk şubesine şahsi yapılabileceği gibi vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla da kabul edilmektedir. Gana konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan vize alabilmeniz için, Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile irtibat kurabilirsiniz. Bu sorunsuz bir vize başvurusu yapabilmeniz için de tavsiye edilmektedir.

Tatil, eğlence, gezi gibi turistik amaçlarla Gana’da bulunmak istiyorsanız Gana Turistik vizesi almanız gerekmektedir. Gana Turistik vizesi 90 güne kadar Gana’da kalmanıza izin verir. Belli şartlarla daha sonra kalış sürenizi uzatabilirsiniz.

Gana vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür. Bu sebeple, vize başvurusu yapanların bu süreyi dikkate alarak başvurularını planlamaları önem arz etmedir.

Konsolosluk sizden başvuru türünüze göre bazı belge ister. Bunları Vize Ankara başvuru merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Standart belgelere ilave olarak sarıhumma, Hepatit A – B, Tifo, Menenjit, Difteri ve Tetanos aşısı olunduğuna dair hastane raporu da istenmektedir

 

 

Gana Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Gana ziyaret vizesi, bu ülkede yaşayan akraba yahut tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesini sağlayan bir vize çeşididir. Ziyaret vizesi alabilmek için öncelikle, ziyaret edeceğiniz kişiden davet mektubu alınması gerekir. Gana ziyaret vizesi, en fazla 90 geçerliği olan kısa süreli bir vizedir.

Vize başvurusu için; vize başvuru formu, pasaport, davetiye, 4 tane fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, otel ve uçak rezervasyonunu gösteren belgeler, vize ücreti yatırıldığına dair banka dekontu ve sarıhumma aşısı kartı fotokopisi istenmektedir.

Bu belgeleri hazırlama ve başvuru işleminizi gerçekleştirme konusunda yardım almak için Vize Ankara başvuru merkezi vize danışmanları ile görüşebilirsiniz. Vize evrakınızı sizin adınıza takip edeceklerdir.

 

 

Gana Ticari Ve Fuar Vizesi

Gana’da çalışmak veya iş yapmak isteyenler Gana Ticaret vizesi almalıdırlar. Gana’daki davet sahibini resmi bir iş yerine sahip olmalıdır. Oradan göndereceği belgeler bunu ispatlamalıdır. Belgeler Gana içişleri bakanlığı tarafından onaylanmalıdır. Gana’da oturum hakkı olmayan kişi ve kuruluşların davetiyeleri kabul görmez. İş yapma yetkisi bulunan işveren, Göçmenlik Bürosuna da aynı zamanda başvuru yapmalıdır. Adres beyanı ve ülkeden kalış süresi gibi ayrıntılar da vize başvurusunda önemli detaylardır.

Gana Ticari vizesi almak karmaşık bir süreçtir. Sizin şirket sahibi olmanız, çalışan veya emekli olmanız istenen evrakları farklılaştırmaktadır. Bu da uzman desteğine ihtiyacı artırmaktadır. Başvuru süreci ile ilgili bilgi almak ve başvurunuzu profesyonel destek alarak gerçekleştirmek için Vize Ankara başvuru merkezinin vize danışmanları ile görüşebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat