Ankara Vize Başvuru Merkezi

Vize Başvuru Merkezi

 

En güzel hayallerden bir tanesi kuşkusuz güzel bir yurt dışı tatili olurken ayrıca iş veya eğitim amaçlı yurt dışı seyahatleri de söz konusu olmuştur her dönem. İnsanların farklı yerler görme arzusu ve keşfetme duygusu farklı ülkelere seyahatin en fazla dikkat çeken yanını ortaya koymuştur çoğun zaman. Hal böyle olunca da insanlar nereye gideyim düşüncesi hakim olmaya başlamıştır. Elbette her istediğiniz ülkeye dilediğiniz zaman gitmeniz mümkün değildir. Dilediğiniz seyahati gerçekleştirebilmeniz için öncelikle vize edinmeniz gerekir. Vize alabilmeniz için de prosedürler uygun şekilde başvuruların yapılması gerekir. Bu konuda hizmet alabileceğiniz vize başvuru merkezi sorunsuz iş yürütme ve zamanında seyahat edebilmeyi de beraberinde getirmektedir. Kısa sürede başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına da doğrudan etki edebilmektedir.

 

Vize Başvurusu

Seyahat edeceğiniz ülke belirlendikten sonra hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirlemeniz gerekir. Seyahat amacı belirlenmesi aynı zamanda vize türünü de belirleyeceği için bu husus önemlidir. Vize başvurusu esnasında her bir evrakın vize türüne göre hazırlanması söz konusudur. Ticari amaçlı seyahatler için ticari faaliyet evrakları istenirken eğitim amaçlı vize başvurularında ise istenen evraklar eğitim üzerinedir. Yani her biri farklı uygulama esasına göre değişebilmektedir. Başvurular konusunda mutlaka usule göre adımlar atmalı ve hiçbir ayrıntıyı es geçmemelisiniz. Sizden istenilen evrakların irdelenmesi ile birlikte uygunluk kararı da bu husus ile doğru orantılıdır.

 

Başvurularda profesyonel destek almak çok önemli olurken bu noktada size destek olacak vize başvuru merkezi tüm beklentilerinizi karşılayacak düzeye sahiptir. Uzman kadroya sahip olan merkez gitmek istediğiniz ülkeye zamanında vize alabilmeniz için gerekli olan tüm etkenleri gerçekleştirmektedir. Çok sayıda sorunsuz iş teslim etmiş olmalarından dolayı bu konuda size yardımcı olacak yapı mevcuttur.

 

Vize Başvuru Formu Hazırlanışı

Hangi vizeye başvurursanız başvurun mutlaka başvuru formuna dair belgeler istenmektedir. Bazı ülkeler online ortamda vize başvuru formu evraklarını kabul ederken bazıları ise elle doldurulmuş şekilde talep etmektedir. Tüm başvuru formlarının formatı farklılık gösterse de istenilen bilgilerin hazırlanışa dair dikkatli olunması çok önemlidir. Her bir bilgi mutlaka doğru olmalı ve hatalı bilgi içermemelidir. Vermiş olduğunuz bilgilerin tamamı ilgili kurumlara sorular teyit ettirilmekte olup, herhangi bir şekilde hatalı olursa vize başvurunuz ret edilir. Başvuru formu sizin kim olduğunuzu ve hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirleyeceği için oldukça önemli belgelerden bir tanesidir. Başvuru formalarının her zaman formata uygun şekilde hazırlanmış olması öncelik belirleme açısından da önemlidir.

 

Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkmaktadır?

Ülkeden ülkeye değişen vize başvuru değerlendirme süresi genellikle iş yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişkenlik gösterir. Kısa süreli vizeler 5 – 10 iş günü içerisinde neticelenirken uzun süreli vizeler de süre 12 – 13 güne kadar uzayabilmektedir. Elbette ek belge talepleri söz konusu olduğunda sürenin daha da uzaması söz konusu olabilir. Herhangi bir risk teşkil edecek haller ile karşılaşmama adına en doğru seçenek seyahat tarihine 1 ay kala başvuru dosyasının teslim edilmesidir. Riskli halleri en aza indirmiş olmanız sayesinde planlamanız da istediğiniz düzeyi size sunmuş olacaktır.

 

Vize Ücretleri

Seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize ücretleri konusunda belirlemiş olduğu tutarlar resmi sitelerinde yayımlanmaktadır. Ülkeden ülkeye değişen tutarlar aynı zamanda vize türüne göre de değişkenlikler söz konusu olabilmektedir. Ödemenizin zorunlu olduğu bu ücretler mutlaka eksiksiz şekilde ödenmeli ve dekontu da başvuru dosyasında olmalıdır. Ayrıca hangi ülke için vize başvurusunda bulunursanız bulunun vize harcını öderken mutlaka vize türüne göre ödeme gerçekleştirin. Bu ödemelerde yapılacak hatalı işlemler başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir.

 

Vize Başvuru Evrakları

Vize başvurularında sizden istenen bilgilerin eksiksiz şekilde sunulması ve evrakın istenildiği düzeyde sunulması çok önemlidir. Bazı evrakların fotokopisi yeterli olurken bazı evraklar orijinal olarak istenmekte olup, bazı evraklarda noter onaylı istenebilmektedir. Vize başvuru evrakları mutlaka istenilen formata uygun şekilde ibraz edilmelidir. Her ülkenin kendine özgü belirlemiş olduğu evrak talepleri söz konusu olurken ayrıca vize türlerine göre de talep edilen evraklarda değişkenlik söz konusudur. İstenilen düzeyi sağlamak ve eksiksiz belge sunmak başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında doğrudan etkilidir. Vize başvuru merkezi gitmek istediğiniz ülkeye ve seyahat amacına göre evrak teminlerinde sizlere yardımcı olacaktır. Hatasız şekilde başvurunuzu yapabilmeniz için gerekli olan tüm etkenler de bu sayede gerçekleştirilmiş olacaktır. Formata uygun şekilde hareket edildiği sürece vizenin ret ile sonuçlanma ihtimali de oldukça düşük seviyelerde olacaktır.

 

© Copyright 2021 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat