Amerika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika Büyükelçiliği/Konsolosluğu Amerika vatandaşlığına geçmek isteyen ya da söz konusu ülkede çalışmak isteyen veya diğer bir sebeple gitmek isteyen bireylerin detaylı bir şekilde, hazırlamaları gereken evrakları bildiren, ve bu evrakların neler, hangileri olması gerektiğine karar vermekte olan söz konusu kurumdur.

Amerika vize merkezleri dahilinde başvurularınızın hemen ardından, söz konusu olan sonuçlar genel ve detaylı bir şekilde sizlere e-posta aracılığıyla gönderilecektir. Söz konusu olan bu başvurular dahilinde, etkili bir şekilde çalışmanı sürdüren vize yetkileri, yoğun bir şekilde çalışmaktadır, öyle ki söz vize alım işlemleri sırasında, söz konusu olan daim olarak istenen evraklar, olası bir siyasi karmaşa ya da benzeri bir durumda değişiklik gösterebilmektedir. Ya da belli bir zaman diliminde kabul edilen, kontrol edilen evrakların söz konusu zamanlarında, hatırı sayılır bir aşım söz konusu olabilir.

Amerika Vize işlemleri nasıl yapılır?

 

Amerika’ya gidebilmek için Vize işlemlerini nasıl tamamlayabilirsiniz. Bahsedilen vize işlemleri neler evraklar, nasıl ve ne şekilde hazırlanır, bunlara detaylı olarak değinelim.

Söz konusu ülkeye seyahat etmek isteyen ülkemiz vatandaşlarının, kesinlikle Amerika Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Amerika vizesi alarak söz konusu ülkeye seyahat etmeleri zorunlu olarak bildirilmektedir. Amerika’ya gidiş tarihiniz, son derece önemli olup, bu tarihten en az 6-8 hafta önce başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz.

Söz konusu ülkeye vize başvurusunda bulunan ülkemiz vatandaşları, “Amerika Göçmen Olmayan Vize” dahilinde işlemlerini gerçekleştirmelidirler. Amerika Göçmen olmayan vize kapsamında söz konusu bireylere, Amerika ülkesi dahilinde geçici, eğitim, çalışma ve ziyaret amacı ile geçici kalma şansı tanır. Bu kapsamda bireyler söz konusu vize işlemleri dahilinde, tamamlandıktan sonra birey, kalma, çalışma ve eğitim hizmetlerini almaya hak kazanır. Bu kapsamın haricinde söz konusu vizeler Diplomatik, resmi vize ve benzeri düzeylerde faal olarak vize başvuruları da alınabilmektedir.

Amerika Vize Başvurusu

 

Amerika, Vize çeşitleri;

-Amerika Turistik, ticari, transit vize

 

Bu vize kapsamında, özellikle turistik ya da ticari, faaliyetler kapsamında söz konusu işlevleriniz için başvuru yapabilir ve alabilirsiniz.

-Amerika öğrenci ve değişim programı vizesi

 

Amerika dahilinde akademik eğitim ya da uzun süreli yerleşim kalma kapsamında alınabilen öğrenci vizeleridir.

-Amerika dahilinde alınmakta olan bir diğer vize ise, Amerika Kısa süreli çalışma vizesidir.

Bu vize kapsamında vize alan bireyler etkili bir şekilde söz konusu ülkede çalışarak gelir elde edebilirler.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz vize çeşitleri için genel anlamda hazırlanması gereken evraklar,

 

-Pasaport

-Biyometrik fotoğraf

-DS-160 Amerika vize merkezinin özel olarak düzenlemiş olduğu başvuru formu (eksiksiz bir şekilde doldurulmak üzere)

-Yukarıda sözü geçen maddeleri hazırlanması durumunda, Amerika konsolosluğundan vize başvuru randevu alımı yapılarak alınmalıdır.

-Bu kapsamda gerekli olan bir diğer, belge ise Nüfus cüzdanı ve evlilik cüzdanı olmaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şartların haricinde ve bazı durumlarda söz konusu olan, vize çeşitlerinin özel olarak bazı istekleri olabilmektedir. Bunlar sizlere Amerika konsolosluğu randevu görüşmeniz sırasında detaylı olarak bildirilecektir.

 

Daha Detaylı Bilgi Almak İçin tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat