Amerika Vize Başvurusu ve İşlemleri

Amerika Vize İşlemleri

 

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ve yaşam kalitesi açısında üst düzey etkiye sahiptir. Konumu ve dünya da ki yeri ile oldukça cazip olan bir ülkedir. Birçok insanın hayalini kurduğu ülkeye uzun süreli gitmek çok zordur. Kısa süreli olarak tatil, eğitim ya da sağlık amaçlı ziyaretler biraz daha kolaydır. Türkiye’ye çok uzak olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınca cazip karşılanmaktadır. Amerika’ya gitmek için yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Amerika vize işlemleri ile sizde seyahatinizi planladığınız gibi gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlerin sorunsuz şekilde yürütebilmeniz ve başvurunuzdan olumlu sonuç alabilmeniz için istenen tüm bilgi ve belgeleri tam olarak sunmalısınız. İşlemin zorlu olması ve oldukça karmaşıklıklar içermesi sizi yıldırmasın. Doğru adımlar ve teknikler ile başvurudan olumlu sonuç almanız mümkün olacaktır. Seyahat amacınızı belirledikten sonra takip edeceğiniz yolu izleyerek Amerika vize işlemleri tamamlanabilmektedir. Seyahat amacınız başvurunuzu doğrudan etkileyecek en önemli faktördür.

 

Amerika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

En az 1,5 – 2 ay önceden başvurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun sebebi ise prosedürlerin uzun sürmesi ve işlemler konusunda kontrollerin detaylı şekilde yapılması ile ilgilidir. Amerika vize işlemleri her noktada takip gerektiren ve detaycı yaklaşım gerektiğini gösteren türdedir. Sizden çok sayıda evrak istenmekte olup, bu seyahatin amacı ile doğru orantılıdır. Turistik amaçlı başvuru ile ticari amaçlı başvuru arasında evrak farklı elbette söz konusudur. Amerika konsolosluğu sitesinde bulunan Amerika vize başvuru formu mutlaka doldurulması ve hatasız olmasına özen gösterilmelidir. İşlemlerin sağlıklı şekilde tamamlanabilmesi adına destek almakta mantıklı olacaktır. Bu konular ile ilgili merkezlerin sunmuş olduğu hizmetler sizlere kolaylık sunmaktadır. Evrak teminini yaparken yapılan hatalar yüzünden başvurulara ret cevabı geldiği için destek iyi sonuç verebilir. Bu alanda kendini yetiştirmiş ve çok sayıda iş tamamlamış olan kişiler hata ihtimalini ciddi oranda düşürmektedirler.

 

Amerika Vizesi Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanunların uygulaması esnasında ülkeler arası başvuru değerlendirme farklılıkları söz konusudur. Bu farklılıklar ülkelerin gelişmişliklerine ve ülke güvenliğinin artırılmasına yönelik hamlelerle bağlantılıdır. Bu bağlantıları doğru şekilde kurmalı ve evrakları doğru şekilde sunmalısınız. Sizin evrakları temin konusunda zorlayacak bazı esaslar bulunmaktadır. Bu esasların başında ise geri döneceğinizi garanti ettiğinizi belirtmeli ve ispat etmelisiniz. İspat edebilmek için de çok farklı evraklar istenebilmektedir. Aile bağları, ekonomik durum ve varsa sizi buraya bağlayacak tapu ya da araba gibi gayrimenkullerdir. Bunları ibraz ettiğinizde işlemleriniz daha rahat şekilde yürüyebilmektedir. Kısacası Amerika vize işlemleri tamamlanıp izinler alındıktan sonra oraya gidip dönmeme ihtimalinizi önlemektir. Oldukça popüler olan ülkede yaşamlarını sürdürmek isteyen çok sayıda insan olması bu tür tedbirlere ve uygulamalara neden olmaktadır.

 

Amerika Vize İşlemleri İçin İstenen Evraklar

 

l Geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğu pasaport (içerisinde mutlaka 2 ve daha fazla boş sayfa olmalı)

 

l Otel ya da uçak rezervasyonları başvuru dosyasında mutlaka olmalıdır.

 

l Eğer üzerinize kayıtlı arsa, gayrimenkul ve araç ruhsatları varsa bunlar ibraz edilmelidir.

 

l 50×50 mm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf (Arka fonun beyaz olması zorunluluktur. Ayrıca son 3 ay içinde çekilmeli ve son haliniz olmalıdır.)

 

l Banka hesap hareketlerini gösterir belge (Hesabınızda en az 10 bin TL olması size avantaj sağlayacaktır. Banka hareketlerini gösterir evrakın ıslak imzalı olmasına dikkat etmelisiniz.)

 

l Kimlik fotokopisi (Kimlik üzerinde resim net görülmeli ve okunabilir olmasına dikkat edilmelidir.)

 

l Başvuru formu sorunsuz şekilde doldurularak sunulmalıdır. (Bu form size ait bilgi içerikli olmalı ve kesinlikle doğru bilgi içermelidir. Sorgulamada size sorun çıkarabilecek durumları engellemeniz gerekir.)

 

Amerika Vizesi İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat