Aksaray Vize Başvuru Merkezi

Aksaray Vize Başvuru Merkezi

 

İller bazında değerlendirme yapıldığında vize başvurusunu doğrudan yapabileceğiniz bir merkez bulunmayabilir. Bu merkezlerin bulunmaması sizin ikame ettiğiniz yerden vize işlemlerini yürütemeyeceğiniz anlamı çıkmamalıdır. Nevşehir’de ikame eden kişilerin başvurular konusunda doğrudan bizlerle iletişime geçmeleri yeterlidir. Başvurunuzu direkt olarak Aksaray vize başvuru merkezi üzerinden yapamasanız da sizlere bir telefon kadar yakın merkezimiz işlemleri yürütmektedir. Kargo yolu ile evraklarınızı göndermeniz başvurunun başlatılabilmesi için yeterli olacaktır.

 

Vize başvurusunun doğru şekilde yapılması ve kurallar bütününe göre hareket edilmesi en önemli konudur. Seyahatinizi gerçekleştirme konusunda sunacağınız evrakların titiz hazırlanması ayrıca dikkat etmelisiniz. Oldukça önemli yapıya sahip olan vize başvuru formu en önemli evraktır. Konsolosluk sitesinden temin edip eksiksiz şekilde doldurmanız gereken bu form kurallara birebir uyarak hazırlanmalıdır. Bu hususta profesyonel destek almak formun hatasız doldurulabilmesine etki edecektir. Form kuralları ülkeden ülkeye değişen yapıda olup, ayrıca vize türüne göre de değişmeler göstermektedir. Doğru formu tespit edip doğru şekilde doldurmak vizenizi alabilme de oldukça önemlidir. Riske girmeden formu tamamlayıp dosyanızda bulundurmalısınız.

 

Evrak hazırlıkları konusunda yaptığınız liste üzerinden hareket ettiğiniz taktirde sorunla karşılaşma ihtimaliniz daha düşük olacaktır. Sonuçta belirli bir emek ve zaman gerektiren bir olgu söz konusu olduğu için planlama önemlidir. Aksaray vize başvuru merkezi olmaması münasebeti ile bizlere telefon aracılığı ile ulaşabilir ve tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Sonrasında evrakları tarafımıza kargo yolu ile gönderip işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Evrakların tamamı hızlı ve sorunsuz şekilde uzmanlarımız tarafından hazırlanacaktır. Vize türüne ve ülkeye göre randevu alınması gereken hallerde yine tarafımızca yapılmaktadır. Parmak izi gibi işlemler için zamanlamalar ayarlanıp bir defaya mahsus gelmeniz yeterli olacaktır. Sizler normal iş düzeninize bakarken vize işlemleri uzman kadromuzla yürütülecektir.

 

Tüm işlemlerin takibi ve sürecin işleyişi konusunda bilgi edinmeniz kolaylığı beraberinde getirecektir. Evrakları teslim etmeden önce ödenmesi gereken vize ücretleri de çok önemlidir. Yapılmayan ödemeler başvurunun değerlendirme dışı kalmasına sebep olmaktadır. Ayrıca hatalı ödeme yapılması da başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olan faktörlerdendir. Başvurunuzu yaptıktan sonra ret cevabı alırsanız bu durumda iade almanız gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun dışında hatalı ödemelerde de ücret iadesi bulunmamaktadır. Bu yüzden doğru şekilde iş yürütmek ve ayrıntıları iyi bilmek önemlidir.

 

Vize başvuruları belirli bir zamanı kapsadığı için seyahat tarihine çok yakın başvuru yapmamaya özen gösterin. Konsoloslukta başvuru sayısı fazla olduğu için işler uzayabileceği gibi başvuru yaptığınız dönem resmi tatile de denk gelebilir. Bu tür aksaklıklar başvuru değerlendirme süresinin uzamasına ve zamanında vizenizi alamamanıza sebep olabilir. Genellikle hiçbir evrak sıkıntısı yoksa başvurular 7 – 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Hiç riske girmeden seyahat tarihine 1 ay kala vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz. Risksiz ve kontrollü şekilde iş yürütmenin rahatlığını bu sayede yaşayabilirsiniz. Sadece iş yoğunluğu ve resmi tatil değil aynı zamanda ek belge istenilmesi gibi durumlarda sürenin uzamasına sebep olabilmektedir.

 

Birçok ülke vize başvurusunda bulunan kişinin ekonomik durumuna bakar. Bunun sebebi ise seyahati gerçekleştirecek parasının olup olmadığını görmek içindir. Genellikle vize başvuru evrakları arasında banka hesap dökümü de bulunmaktadır. Son 3 aya ait hesap özetinin ayrıntısı istenirken banka tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş şekliyle talep etmektedirler. Bu durumu göz önünde bulundurmalı ve mutlaka bir miktar parayı hesabınızda tutmalısınız. Ülkeler arası değişen rakamları bilmeli ve buna göre para tedarik etmelisiniz. Vize ile alakalı ayrıntıların sonucu olumlu kılmasında etkisi büyüktür. Sizlere bu konuda destek olacak kadromuz riskli hallerden uzak şekilde iş yürütecektir.

 

Tüm Dünya Vize İşlemleri için tıklayınız

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE YAZIN

Yükleniyor
© Copyright 2019 Vize Ankara | Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp chat